منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  کنکور کارشناسی ارشد گرایش مدیریت فناوری اطلاعات IT 

  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات در دوره روزانه به تفکیک دانشگاه

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  دانشگاه

  فقط زن-گرایش سیستم های اطلاعات پیشرفته

  6645

  دانشگاه الزهرا (س)

  فقط زن-گرایش سیستم های اطلاعات پیشرفته

  6591

  دانشگاه الزهرا (س)

  -

  7487

  دانشگاه تربیت مدرس

  -

  7886

  دانشگاه تهران

  گرایش مدیریت کیفیت فراگیر

  8278

  دانشگاه سیستان و بلوچستان

  -

  5952

  دانشگاه شهید بهشتی

  فقط زن-گرایش سیستم های اطلاعات پیشرفته

  7408

  دانشگاه علامه طباطبایی

   


  بسته کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات


  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات در دوره شبانه به تفکیک دانشگاه

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  دانشگاه

  فقط زن- گرایش سیستمهای اطلاعات پیشرفته

  5431

  دانشگاه الزهرا(س)

  فقط زن- گرایش سیستمهای اطلاعات پیشرفته

  5856

  دانشگاه الزهرا(س)

  -

  6057

  دانشگاه تربیت مدرس

  -

  6780

  دانشگاه تهران

  گرایش مدیریت کیفیت فراگیر

  5114

  دانشگاه سیستان و بلوچستان

  -

  6192

  دانشگاه شهید بهشتی

  گرایش سیستمهای اطلاعات پیشرفته

  5946

  دانشگاه علامه طباطبایی

   

   

  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات در دوره نیمه حضوری

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  دانشگاه

  دوره

  -

  5716

  دانشگاه تربیت مدرس

  نیمه حضوری

   

  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  نام مرکز

  -

  5581

  مرکز تحصیلات تکمیلی تهران

   

  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات واحد بین الملل دانشگاه ها

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  نام موسسه

  -

  5014

  واحد بین المللی دانشگاه سیستان و بلوچستان(چابهار)

   

  میانگین نمره کل پذیرفته شدگان گرایش مدیریت فناوری اطلاعات دوره مجازی

  توضیحات

  میانگین نمره کل

  نام موسسه

  -

  3973

  دانشگاه سیستان و بلوچستان

  -

  5078

  دانشگاه شهید بهشتی

  -

  4334

  موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی و غیر دولتی مجازی فارابی- چالوس

  گرایش سیستمهای اطلاعات پیشرفته

  4967

  موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی و غیردولتی مهر البرز-تهران4614

  گرایش مدیریت منابع انسانی

  4614

  موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی و غیردولتی مهر البرز-تهران

  گرایش نظام کیفیت فراگیر

  4478

  موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی و غیردولتی مهر البرز-تهران

   

  معرفی رشته مدیریت فناوری اطلاعات

  هزاره سوم به زعم صاحبنظران عصر اطلاعات و به تبع آن فناوری اطلاعات است. حرکت جوامع صنعتی به سوی جامعه اطلاعاتی سالهاست که آغاز گشته و از اوایل دهه 90 به بعد شتابی فزاینده یافته است.بگونه ای که سرعت این حرکت در کشورهای کمتر توسعه یافته من جمله ایران به خوبی حس می گردد.اصطلاحاتی همچون e-commerce ,e-government,e-learning,-e-society و.... از جمله لغاتی هستند که علی رغم نوظهور بودن و اینکه هنوز در منصه عمل کاملا جا نیفتاده اند با این وصف در کشورها کمتر توسعه یافته ای چون کشور ما نیز واژه های آشنا به شمار می آیند.واین نیست جز به سبب ماهیت تحول آفرین و شتابدار این فناوری که اندیشمندان را واداشته آنرا در زمره فناوریهای نظام آفرین به شمار آرند و ورود جامعه بشری به عصری نوین بنام عصر اطلاعات را اذعان دارند.
  چنین چشم اندازی سبب می شود که لزوم حرکت سریع و چابک کشورهایی نظیر کشور ما در عرصه فناوری اطلاعات بخوبی احساس گردد.اما لازمه هر برنامه توسعه و تحول, ایجاد بستر مناسب برای جذب, گوارش و بکارگیری فناوری است .فناوری اطلاعات نیز دربند این لزوم بوده علاوه اینکه بدلیل ماهیت تحول افرینش برای جذب و بکارگیری آن نیاز به تدقیق و برنامه ریزی کلان و استراتژیک می باشد.در یک مدل توسعه پویا1, توسعه منابع انسانی لازمه, برای برنامه پیش بینی شده ,یکی از محورهای اصلی و شاید مهمترین محور هر برنامه توسعه می باشد.در این راستا تجهیز آحاد ملت به قابلیتهای بهره گیری از فناوری و آشنایی با آن یکسوی قضیه است و تربیت نیروهای متخصص که در طی فرایند برنامه ریزی اخذ تکنولوژی و توسعه و بکارگیری آن عاملان اصلی می باشند


  ضرورت خوشبختانه ترکیب جوان جمعیتی کشور و نیروی تحصیل کرده و در حال تحصیل بالاخص در علوم کامپیوتر علی رغم اینکه کافی نمی باشد اما پتانسیل مناسبی در حوزه تکنیکی و فنی فناوری اطلاعات فراهم آورده است.
  با این وجود گسترش و بکارگیری این فناوری نیازمند رویکردی راهبردی و مدیریتی در عرصه سازمانهای عمومی وخصوصی کشور می باشد.تربیت نیروهای متخصصی که ضمن آشنایی با اصول و کاربردهای فناوری نگرشی راهبردی و سیستمی به مقوله
  IT داشته باشند لازمه گسترش بکارگیری فناوری اطلاعات در عرصه اجتماع می باشد.به این سبب تربیت نیروهایی که آگاه از جنبه های مدیریتی و سازمانی و ضمنا آشنا با اصول و کاربردهای فناوری اطلاعات باشند از ضروریات تامین نیروی انسانی لازم, در وادی سازمانها و نظام برنامه ریزی کشور برای توسعه و بکارگیری فناوری اطلاعات می باشد.همانطور که در شکل مشاهده می شود متخصصین فنی در عمل فاقد تخصصهای اجتماعی و سازمانی لازم برای توسعه و بکارگیری فناوری می باشند و از سوی دیگر مدیران و راهبران سازمانی علی رغم بینش استرتژیک و سیستمی فاقد آگاهیهای لازم در موردفناوریها , چگونگی و منافع و معایب آن برای سازمان می باشند.وجود یک رابط برای تفاهم زبان این دو حوزه با یکدیگر ضروری است.

  رشته مدیریت فناوری اطلاعات

  با چنین ملاحظاتی رشته مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد در نظام آموزش عالی کشور تدوین و تصویب شد که در اولین گام دانشگاههای علامه طباطبایی و دانشگاه تهران در سال 1380 اقدام به پذیرش اولین دوره دانشجویان این رشته نمودند. هدف از تشکیل این دوره در نظامنامه آموزشی آن به شکل زیر اعلان شده است: " هدف از تشکیل دوره کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات آموزش نیروی انسانی متخصص موسسات و سازمانهای دولتی و خصوصی است.متخصصینی که در زمینه های مربوط به فناوری اطلاعات و مدیریت بنوانند در جهت تامین نیازهای امروز و فردای مدیریت در جامعه فعالیت کنند. "

   

  گرایش رشته مدیریت فناوری اطلاعات :

  مدیریت منابع اطلاعاتی
  سیستمهای اطلاعاتی پیشرفته
  نظام کیفیت فراگیر
  تصویب شده است.


  تعداد کل واحدهای درسی این دوره 32 واحد می باشد که شامل 20 واحد مشترک . 8 واحد تخصصی مربوط به گرایش و 4 واحد پایان نامه می باشد.ضمن اینکه دروس پیش نیاز بنا به تشخیص مرجع برگزار کننده دوره ارائه می شود.
  این رشته بدلیل ماهیت میان رشته ای آن در برگیرنده برخی از دروس اصلی علوم مدیریت و شماری از دروس مربوط به علوم مهندسی و رایانه می باشد.
  دروسی مانند : تئوریهای پیشرفته مدیریت.- مدیریت رفتارسازمانی پیشرفته- تحقیق در عملیات پیشرفته- سیستمهای اطلاعاتی مدیریت پیشرفته- مدیریت منابع اطلاعاتی- سیستمهای اطلاعاتی استراتژیک- کاربرد
  IT در سازمان - تحلیل آماری و... از زمره دروس مربوط به حوزه علوم مدیریت می باشند و دروسی مانند: تحلیل و طراحی ساختاریافته سیستمها سیستمهای مدیریت بانکهای اطلاعاتی سیستمهای پشتیبان تصمیم گیری و خبره- فناوری اطلاعات- مهندسی نرم افزار به کمک کامپیوتر CASE متدلوژیهای ایجاد و توسعه سیستم اطلاعاتی-مدلسازی اطلاعات سازمان- منطق فازی و هوش مصنوعی- مهندسی مجدد رویه های اجرایی و فرایندها و.... از زمره دروس مربوط به حوزه فنی و علوم رایانه می باشند. که بسته به گرایش انتخاب شده ارائه می شوند.

  قابلیتهای لازم برای طی دوره

  با توجه به ذکری که رفت و ماهیت میان رشته ای این دوره واضح است که علاقمندان به ادامه تحصیل در این رشته می باید آشنا و علاقمند به هردو مبحث علوم مدیریت و رایانه باشند تا بتوانند با موفقیت فارغ التحصیل گردند. در مبحث مدیریت آگاهی از اصول مدیریت، تئوریها و مفاهیم مدیریتی، مهارتهای برنامه ریزی و نگاه سیستمی، آشنایی با سازمان و مفاهیم سازمانی و... در حوزه فنی آشنایی با مفاهیم و اصول رایانه، نرم افزارهای مدیریتی و پایه ای، کاربردهای کامپیوتر، سیستمهای پایگاه داده، سیستمهای اطلاعاتی مدیریت و... از مقدمات و آمادگیهای لازم جهت گذراندن موفق این دوره میباشد. لذا ورود به این رشته برای کارشناسان مدیریت، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع و کارشناسانی با گرایشهای مدیریتی که بر اصول کامپیوتر، نرم افزارهای پایه ای و کابردهای کامپیوتر آشنایی و علاقمند باشند توصیه می شود.

   


  نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 11:52
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123